flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Спростування поширеної недостовірної інформації про діяльність суду

19 серпня 2020, 15:47

Спростування поширеної недостовірної інформації про діяльність суду


      В мережі Інтернет ширяться відео під назвами «Працівники поліції зупинили водія на дорозі та вручили йому судову повістку у Верховинський суд», «Верховинський суд вручає повістки на дорогах», «На Прикарпатті повістки у Верховинський суд вручають на дорогах» та інші, поширене Tetyana Voytsehovska.
      З метою недопущення серед громадськості поширення хибної та спотвореної інформації Верховинський районний суд інформує.
      На розгляд Верховинського районного суду поступило клопотання слідчого СВ Верховинського відділення поліції Косівського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області, погоджене прокурором у кримінальному провадженні, про застосування запобіжного заходу - тримання під вартою відносно громадянина С., підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 296 КК України (Хуліганство), ч. 1 ст.186 КК України (Грабіж) та ч. 3 ст. 357 КК України (Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження).
      Кримінальним процесуальним кодексом України визначено, що розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу здійснюється слідчим суддею невідкладно але не пізніше 72 (сімдесяти двох) годин з моменту надходження його до суду, якщо підозрюваний, обвинувачений перебуває на свободі, та за обов’язкової участі підозрюваного.
      Слідчий суддя, після одержання клопотання про застосування запобіжного заходу до підозрюваного, обвинуваченого, який перебуває на свободі, призначає дату судового засідання та здійснює виклик в судове засідання прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, його захисника.
      Порядок здійснення судового виклику у кримінальному провадженні врегульовано статтями 134, 135 КПК України, в яких закріплено, що особа викликається до слідчого судді, суду шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв’язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою; повістка про виклик вручається працівником органу зв’язку, працівником правоохоронного органу, слідчим, прокурором.
      Враховуючи короткі строки розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу з ціллю повідомлення підозрюваного громадянина С., який знаходився на свободі, про дату та час розгляду клопотання, на його номер мобільного телефону секретарем судового засідання було здійснено 7 (сім) дзвінків у різний час, однак абонент за відповідним номером знаходився поза зоною досяжності.
      Відтак, з метою належного та своєчасного повідомлення громадянина С. про дату та час розгляду клопотання, повістку про виклик до суду було передано працівнику правоохоронного органу, для передання підозрюваному, що не суперечить положенням ч.6 ст. 135 КПК України.
      Таким чином, слідчим суддею було вжито всіх передбачених процесуальних норм для своєчасного повідомлення підозрюваного громадянина С. про дату проведення судового засідання щодо розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу громадянину С., що в свою чергу надало йому можливість з'явитись в судове засідання з метою захисту своїх конституційних прав.