Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Від сьогодні набрав чинності Закон України №1231-IX від 16 лютого 2021 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху», який посилює відповідальність за порушення правил дорожнього руху.
Цими змінами збільшено штрафи за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами, обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, залишення місця дорожньо-транспортної пригоди, а також за керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право водіння, за порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин, за керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.
Крім того, документ дає змогу поліцейським використовувати засоби відеозапису, з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адміністративне правопорушення. При проведенні відеозапису події, свідків уже не потрібно.
Що передбачають зміни:
Звертаємо увагу на суттєву зміну строку притягнення водія до адміністративної відповідальності. Тепер, адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених статтею 130 КпАП України, керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, може бути накладено протягом одного року з дня його вчинення.
Законом дозволено зупинку транспортного засобу поліцейським для огляду водіїв для перевірки на стан сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів.
Кримінальний кодекс України доповнено статтею 286-1, яка встановлює кримінальну відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, тяжкі тілесні ушкодження, смерть потерпілого, загибель кількох осіб. Даною статтею КК України передбачено покарання за вчинені кримінальні правопорушення в залежності від ступеня тяжкості злочину у виді позбавлення волі на строк від 3 до 12 років з позбавленням права на керування автомобілем до 10 років.