Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У мережі «Фейсбук» Natalia Rydenko поширила допис «Судіться і не судимі будете». У цьому дописі авторка звинуватила суддю Верховинського районного суду Івано-Франківської області в тому, що вона кричала на Руденко, запитуючи, хто вона така і що робить у суді, кожні 20 хв. переривала судове засідання, оскільки вважала, що Руденко не має права ні знімати, ні записувати судове засідання.
З метою спростування вказаної інформації Верховинський районний суд повідомляє, що дійсно 17.05.2021 року розглядалися два протоколи відносно гр-на І. за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. Судове засідання у даній справі фіксувалося секретарем за допомогою звукозапису на комплексі «Акорд», яким спростовується вищезазначений допис Наталії Руденко.
Зокрема, як вбачається із звукозапису, судове засідання у даній справі 17.05.2021 року не переривалося. Суддя з’ясувала особу Наталії Руденко та дозволила їй бути присутньою під час розгляду справи; також суддя з’ясувала у неї, чи має вона бажання застосовувати фото- та відеозйомку, яка відповіла, що не має такого бажання.
У своєму дописі Наталія Руденко посилається на не зупинення судом розгляду вказаної справи на підставі ч.3 ст. 277 КУпАП, у зв’язку з чим суд роз’яснює, що діючий КУпАП не передбачає можливості зупинення строків накладення адміністративних стягнень, які встановлені в ст. 38 цього Кодексу. Зупиненню підлягають лише строки, передбачені ст.277 КУпАП, щодо розгляду адміністративних справ. У такому випадку, після спливу граничних строків, передбачених ст.38 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення у підлягає закриттю, незважаючи на зупинення строку її розгляду.
З приводу законності прийнятого рішення у даній справі, то вказане питання належить до компетенції Івано-Франківського апеляційного суду, а перевірка відсутності гр-на І. на робочому місці – до компетенції службових осіб установи, в якій він працює.