flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

СЕМІНАР "КОНСТИТУЦІЙНА РЕФОРМА В УКРАЇНІ І ЄДНІСТЬ СУДОВОЇ ПРАКТИКИ: ПОТОЧНИЙ СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ"

28 жовтня 2015, 16:32

 СЕМІНАР «КОНСТИТУЦІЙНА РЕФОРМА В УКРАЇНІ І ЄДНІСТЬ СУДОВОЇ ПРАКТИКИ: ПОТОЧНИЙ СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ»

 

Суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області Атаманюк Роман Ілліч взяв участь у семінарі на тему: «Конституційна реформа в Україні і єдність судової практики: поточний план і перспективи», за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні*, з участю суддів Верховного Суду України Гуменюка В.І. та Пошви Б.М., члена Ради з питань судової реформи Водяннікова О.Ю., який відбувся в м.Івано-Франківськ 23 жовтня 2015 року.

Голова Апеляційного суду Івано-Франківської області Гриновецький Б.М. відкрив семінар та представив учасників семінару.

Першим виступив Водянніков О.Ю. - консультант Конституційної комісії, член Ради з питань судової реформи, національний радник з юридичних питань, керівник відділу верховенства права Координатора проектів ОБСЕ в Україні із доповіддю на тему: «Правосуддя та суміжні інститути: пропоновані зміни до Конституції України».

По другому питанню на тему: «Роль і місце конвенції про захист прав людини і основних свобод та практики Європейського Суду з прав людини при ухваленні рішень у цивільних справах в контексті конституційної реформи», згідно програми семінару,  доповів Гуменюк В.І. - суддя судової палати у цивільних справах Верховного Суду України.

Суддя судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України Пошва Б.М. висвітлив «Окремі питання застосування практики ЄСПЛ у кримінальному провадженні: перехід від верховенства закону до верховенства права».

Завершальним був виступ Кухнюка Д.В., адвоката, доцента кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, керуючого партнера Адвокатського об’єднання «Мельник, Кухнюк і Партнери» про застосування практики ЄСПЛ при здійсненні захисту та представництва в судах України.

Опісля виступів доповідачів відбулося підведення підсумків семінару.

__________________________________________________________

*Координатор проектів ОБСЄ в Україні є другим органом ОБСЄ в Україні. Місія ОБСЄ в Україні розпочала свою діяльність 24 листопада 1994 року. Перша місія ОБСЄ в Україні розташувалася в Києві з представницьким офісом у Сімферополі. Їх завданням було запобігання та врегулювання конфлікту та кризи в АРК. Після успішного закінчення мандату, Місія ОБСЄ в Україні припинила своє функціонування в 1999 році. Цього ж року ОБСЄ та уряд України погодилися встановити нову форму співпраці. Відповідно до рішення №295 Постійної Ради від 1 червня 1999 року, Координатор проектів ОБСЄ в Україні розпочав свою діяльність з метою виконання завдань відповідно до нової форми співпраці між Україною та ОБСЄ. Ця співпраця полягає в плануванні, виконанні та моніторингу проектів між відповідними органами влади України та ОБСЄ та її інституціями. Такі проекти можуть залучати всі аспекти діяльності ОБСЄ, а також державні і недержавні установи України.