Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Уклавши договір позики, кредиту чи банківського вкладу необхідно його неухильно виконати, адже зволікання із поверненням боргу часто призводить до того, що позикодавець вимагає повернення позичених коштів через суд. У випадку, задоволення позивних вимог, боржник повертає за клопотанням позивача, окрім визначених сум, ще і судовий збір, який становить 1,5 % від ціни позову, але не менше 1600 гривень, якщо позивач юридична особа, та 1% від ціни позову, але не менше 640 гривень на не більше 8000 гривень, у випадку подання позову фізичною особою. Крім цього, позивач також має право вимагати повернення грошових коштів, які ним були витрачені на правову допомогу при зверненні до суду.
За даними судової статистики протягом 2016 року до суду надійшло 93 справи, щодо спорів які виникли із договорів позики, кредиту, банківського вкладу, що становить 34,4 % від загальної кількості справ, що надійшли за рік.
Протягом 2016 року Верховинським районним судом розглянуто 88 спорів даної категорії справ, з них 72 позовні вимоги задоволено.
Розмір грошових коштів, що присуджено до стягнення становить 4 252 857 грн., із 13 918 599 грн. які було пред’явлено до стягнення позивачами.
Прикро, але більше половини присуджених до сплати коштів є нараховані відсотки за користування кредитом, пеня та штрафи за несвоєчасне погашення.
Найбільшою сумою, присудженою до стягнення Верховинським районним судом, яка не зменшена в апеляційному порядку є 239 877 гривень, окрім цього боржнику присуджено до стягнення також судові витрати в сумі 4549 гривень.
Отож, шановні громадяни, уклавши кредитні зобов’язання будьте грамотні і максимально дисципліновані!
Прес-служба суду