Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Після Революції гідності розпочався новий етап розвитку нашої Держави. Цей процес не можливий без належного рівня правової культури, правової свідомості та громадянської активності.
Відповідно до Конституції України народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через присяжних.
Присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.
Згідно цивільного процесуального законодавства судом у складі одного судді і двох присяжних розглядаються наступні категорії справ:
1) обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;
2) визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою;
3) усиновлення;
4) надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку;
5) примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу.
Відповідно до норм кримінального процесуального законодавства кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі, за клопотанням обвинуваченого здійснюється судом присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних. Кримінальне провадження стосовно кількох обвинувачених розглядається судом присяжних стосовно всіх обвинувачених, якщо хоча б один з них заявив клопотання про такий розгляд.
Сьомим демократичним скликанням (дев’ята сесія) Верховинської районної ради прийнято рішення від 07 квітня 2017 року, яким затверджено список присяжних Верховинського районного суду Івано-Франківської області:
1. Куриляк Богдан Богданович, проживає у селищі Верховина, працює начальником військовооблікового столу у Верховинській селищній раді.
2. Гречук Іван Іванович, проживає у селі Ільці, працює заступником директора Верховинського районного радіомовлення «Вісті Верховини».
3. Копитко Світлана Василівна, проживає у селищі Верховина, працює вихователем у Верховинському ДНЗ «Сонечко».
4. Марчук Дарія Петрівна, проживає у селищі Верховина, працює учителем англійської мови у Верховинській ЗОШ І-ІІІ ступенів.
5. Ілійчук Володимир Іванович, проживає у селищі Верховина, працює завідувачем Верховинського регіонального історико-краєзнавчого музею «Гуцульщина».
6. Зеленчук Михайло Васильович, проживає у селі Бережниця. Підприємець.
7. Тикинюк Іван Васильович, проживає у селі Черетів. Підприємець.
8. Фесюк Ганна Юріївна, проживає у селі Ільці, продавець магазину «Хмільник».
9. Потяк Дмитро Іванович, проживає у селі Ільці, працює касиром у Ільцівській сільській раді.
10. Мартищук Марія Фоківна, проживає у селі Верхній Ясенів, працює фахівцем із соціальної роботи РЦСССДМ у селі Верхній Ясенів.
Список присяжних затверджується на три роки. Суд залучає присяжних до здійснення правосуддя у порядку черговості на строк не більше одного місяця на рік, крім випадків, коли продовження цього строку зумовлено необхідністю закінчити розгляд справи, розпочатий за їхньою участю.Добір осіб для запрошення до участі у здійсненні правосуддя як присяжних здійснюється за допомогою автоматизованої системи.
Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода. Присяжним відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються за рахунок коштів бюджетної програми на здійснення правосуддя територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.
Прес-служба суду